Krośniewicka strona regionalna     Kolekcja pocztówek    Metryki znanych osób związanych z Krośniewicami     Miasto i okolica na mapach     Ciekawostki i wydarzenia    Krośniewice w literaturze   Kolej wąskotorowa   Judaica   Mariawici   Ludzie Krośniewic   

sobota, 10 października 2020

Stanisław Konstanty Franciszek Rembieliński (1856 - 1909)

Stanisław Konstanty Franciszek Rembieliński - urodzony w Paryżu 9 września 1856 roku, syn Aleksandra i Pelagii z Zamoyskich, brat Konstantego. Ochrzczony w paryskim kościele Św. Magdaleny w dniu 18 września a jego chrzestnymi byli Eustachy książę Sapieha i Antonina Skarżyńska. 

Nekrolog w Kurjerze Warszawskim
 Zmarł w Paryżu 23 lipca 1909 roku i został pochowany w Montresor (Francja). Jego grób zachował się do czasów współczesnych.Grób Stanisława Rembielińskiego
 O cmentarzu Montresor, gdzie został pochowany pisałem wcześniej tutaj . Do dziś w zasobach archiwalnych i muzealnych zachowało się wiele fotografii z wizerunkiem Stanisława. 

Fotografia Stanisława Rembielińskiego pochodzi z zasobu AGAD a grób z publikacji "Polacy pochowani na cmentarzu Montresor"  autorstwa I. Dacka-Górzyńska, S. Górzyński, P. Ugniewski wydanej w 2008 roku.