Krośniewicka strona regionalna     Kolekcja pocztówek    Metryki znanych osób związanych z Krośniewicami     Miasto i okolica na mapach     Ciekawostki i wydarzenia    Krośniewice w literaturze   Kolej wąskotorowa   Judaica   Mariawici   Ludzie Krośniewic   

piątek, 23 marca 2018

Metryka Konstantego Rembielińskiego (Paryż 1857r.)

Metryka Konstantego Władysława Szczepana Rembielińskiego. Dotychczas dokładna data oraz miejsce jego urodzin nie było znane. W monografii Krośniewic ("Krośniewice. Dzieje miasta i okolic") określono jedynie, że Konstanty urodził się po 1854 roku. Natomiast w różnego rodzaju opracowaniach genealogicznych podany jest jedynie rok urodzenia, czyli 1857. Na próżno też szukać jego metryki w krośniewickiej parafii.


Od teraz znamy już datę jego urodzin, gdyż kolejny nieznany fakt dotyczący Krośniewic zostaje odkryty na www.ekrosniewice.pl

Dziś prezentuję odpis z metryki Konstantego, wpisany do księgi chrztów w Warszawie w 1874 roku, na postawie świadectwa wydanego w Paryżu w 1871 roku.

Konstanty Władysław Szczepan Rembieliński urodzony 26 grudnia 1857 roku w Paryżu, ochrzczony tam 16 stycznia 1858 roku. Syn Aleksandra Rembielińskiego i Pelagii z hrabiów Zamoyskich. Ojcem chrzestnym był hrabia Władysław Zamoyski a matką chrzestną Róża hrabina Zamoyska.

Portret Konstantego opublikowałem tutaj.
Zdjęcie Konstantego z matką i bratem opublikowałem tutaj.
Zdjęcie ślubne Konstantego i Teresyopublikowałem tutaj.
Zdjęcie Konstantego opublikowałem tutaj oraz kolejne tutaj.


Konstanty zmarł 10.02.1933 roku. Miejsce pochówku nie jest znane.