sobota, 5 marca 2016

Mecz RKS Krośniewice - KPW II Kutno

Krośniewice, lipiec 1939 roku.

Notatka prasowa:
W Krośniewicach rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy KPW II Kutno a RKS Krośniewice. W pierwszych minutach drużyna robotnicza ma przewagę i zdobywa bramkę. W następnych minutach KPW ma przewagę, jednak pomoc RKS i obrona nie dopuszczają do bezpośredniej akcji bramkowej. W 30 minucie Kolejarze uzyskują drugą bramkę. Gra toczy się ostro, goście widząc przewagę RKS zaczynają grać zespołowo i mają kilka ładnych pozycji podbramkowych. Należy nadmienić, iż padał duży deszcz i gra została przerwana.
Po wejściu na boisko goście całą siłą prą naprzód i niespodziewanym strzałem zdobywają bramkę. Boisko jest śliskie i obie drużyny często faulują, kilka ładnych pozycji zostaje niewykorzystanych przez RKS.
Nie długo później drużyna kolejarzy zdobywa bramkę. Kilka minut przed końcem meczu lewo skrzydłowy KPW remisuje. Jest 3:3. Trzeba stwierdzić, iż sędzia celowo nie widział rozmaitych przekroczeń KPW.
Mecz ten wywołał zainteresowanie, dlatego że w Krośniewicach jest tylko jedna drużna robotnicza. Cały czas Kolejarze byli dopingowani przez publiczność.