Krośniewicka strona regionalna     Kolekcja pocztówek    Metryki znanych osób związanych z Krośniewicami     Miasto i okolica na mapach     Ciekawostki i wydarzenia    Krośniewice w literaturze   Kolej wąskotorowa   Judaica   Mariawici   Ludzie Krośniewic   

sobota, 6 czerwca 2015

Ośrodek Kultury 1984


Artykuł Zygmunta Foltyńskiego, zamieszczony w Głosie Robotniczym, opisujący Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Krośniewicach, którego dyrektorem w 1984 roku był Henryk Jóźwiak.
Poza kapelą podwórkową w MGOK funkcjonował chór składający się z 28 osób. I głównie jego działalności poświęcony jest ten artykuł. Opisuje występ chóru w Płocku, Wejherowie na ogólnopolskich festiwalu pieśni o morzu oraz wymienieni są poszczególni członkowie chóru. "Zanim chór okrzepł i nabrał pewności siebie, jego członkinie miały tremę przed własną publicznością. Wynikało to stąd, że przedtem Krośniewice odwiedzali od czasu do czasu artyści profesjonaliści, z którymi trudno konkurować. No ale teraz ? Po występach w Płocku i Wejherowie ? Wszyscy Krośniewiczanie chcą oglądać swoich artystów."  W dalszej części dowiadujemy się o reaktywowaniu ogniska muzycznego dla 40 najmłodszych mieszkańców Krośniewic.


Natomiast o działalności MGOK w 1986 roku przeczytasz w artykule Optymizm perspektyw